Tajima TSK-SD24L-6K SD Long Socket for Impact Driver, Hexagonal 0.9 inches (24 mm), 1 Piece
★★★★☆ 4.0 15 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by themedia.zone
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Long type. Compatible with 18V impact drivers Long type that reaches deep Ideal for tightening nuts when bolts are exposed to a long period of time.
  • Application: Socket for impact driver
  • Nominal Dimensions: 0.9 inches (24
  • Inner Angle: Hexagonal
  • Total length: 5.7 inches (145 mm)
  • Abrasion resistant twin coat
  • Body: Chrome vanadium steel
Brand Name Tajima
Unit Count 1.00 Count
Item Length 5.7 Inches
Item Weight 0.18 Kilograms
Drive System Hex
Finish Types High gloss finish
Manufacturer TJMデザイン(TJM Design)
Model Number TSK-SD24L-6K
Material Type Chrome Vanadium Steel
Item Type Name Impact Driver
Included Components No
Manufacturer Part Number TSK-SD24L-6K
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
15 ratings | 6 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (11)
4 stars
8% (1)
3 stars
4% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
11% (2)